Tüm Zamanların En İkonik Saatleri

Zamanı ölçme konusunda ne kadar şanslı olduğumuzu hiç düşündünüz mü? Güneşin hareketlerini izlediğimiz anlar artık çok geride kaldı, günümüzde bileğimize zerafet katan saatlerden milisaniyeleri bile ölçebiliriz. Zaman insanlık için önemli, bize şu anda olduğumuzu hatırlatırken hareketli bir evrenin içinde var olduğumuzu gösteriyor. Durmadan ileriye doğru gidiyor, geriye hiç bakmıyor. Saatler, bize durmadan ilerlemek gerektiğini hatırlatıyor, belki de onlara çok önem vermemiz bu yüzden. 

Saatlerin şıklığını tartışmaya gerek yok, bazen blazer ceketin altından göz kırpan saatin ışıltısı zamanı durdurabilir ve unutulmaz bir an yaratır. O an büyür, evreni kaplar ve saati ikonlaştırır. 

Gucci – G-Timeless 

İtalyan devi Gucci’nin G-Timeless saat koleksiyonu, tasarım çeşitliliği ile öne çıkıyor. Farklı materyallerle ve tasarım konseptleriyle tasarlanan kordonu Gucci meraklılarına seçenek sunuyor. Hayvan motiflerinin yanı sıra pek meşhur arı figürüyle doğayı tasarıma ekleyen Gucci, kadranda tasarım farklılıklarına gidiyor olsa da çelik kalitesinden ve İsviçre işçiliğinden asla vazgeçmiyor. Kordon dünyasına getirdiği esnekliğin yanı sıra yüksek su altında kalma direnciyle G-Timeless, ulaşılabilirliği ve çeşitliliği ile tüm zamanların en ikonik saatleri sırasında belki de en modern olan. 

Jaeger – LeCoultre Reverso

Tüm zamanların en ikonik saatlerinden bahsediyorsak, 1833 yılında İsviçre’de kurulan lüks saat markası Jaegor-LeCoultre listede mutlaka kendine yer bulacaktır. Dünyanın en saygın saat markalarından Jaeger-LeCoultre, her ne kadar saat kalite prosedürlerini değiştiren Master Control serisiyle bilinse de markanın ikonik saati Reverso modelidir. Ters çevrilen kadranı, klasik dikdörtgen formu ve birinci sınıf işçiliğiyle Reverso, 1931 yılından beri bilekleri süslemeye devam ediyor.

Tag Heuer – Monaco

Piyasaya sürüldüğü 1969 yılında saat sektöründeki dinamikleri değiştiren Monaco serisi, Tag Heuer’in en ikonik modellerinden biri. Kare şeklinde kasası ve alt kadranlarıyla tasarımıyla rakiplerinden cesur bir şekilde ayrılan Monaco, Tag Hauer’e oldukça sükse getirdi. Günümüzde çizilmez safir kristalinden üretilen kadran camı ve devrim niteliğindeki kalbi, mikro motorlu ilk otomatik kronograf mekanizması Chronomatic Calibre 11 ile hala yüksek beklentilere hitap ediyor. 

Breitling – Navitimer

Gelmiş geçmiş en ikonik saatlerden biri olan Navitimer, muadillerine göre daha büyük boyutlu olabilir ama kasasında sayısız yetenek barındırıyor. Pilot saati olarak tasarlanan Navitimer, zaman ve hız hesabı yapabiliyor. İkonik saatin yetenekleri bunlarla sınırlı değil tabii ki: Uçuş menzili,yakıt tüketim, maksimum uçuş süresi ve çevrim hesaplamalarını için ek göstergeleri bulunan saat, günümüzün en ikonik pilot saati olarak karşımıza çıkıyor. 

ATÜ Luxury Timepieces mağazamıza uğrayın ve ikonik saatinizi keşfedin. Markalarımızı inceleyin, bir dahaki karşılaşmamızda favori markanızın aksesuarlarına uygun fiyatlarla kavuşun.

Sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?

Share on facebook
Facebook'da Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş
Share on linkedin
Linkedin'de Paylaş
Share on pinterest
Pinterest'de Paylaş