havuz kenarında şapkalı kadın

Yazın Olmazsa Olmaz Aksesuarları

Güneş tüm sıcaklığıyla yüzünü gösterirken doğa büyüleyici bir renk cümbüşü sunar. Yaz kendini gösterince birbirinden şık aksesuarlar ortaya çıkmaya başlar. Güneş gözlükleri, şapkalar, ince eşarplar, bel çantaları… Sizin yaz aksesuarınız hangisi?

Bel Çantalarıyla Ellere Özgürlük!

Bel çantalarının öncüsü olduğu ve moda dünyasında bir çok markaya ilham verdiği “eller serbest” akımı, bu akıma üye olan yeni objeler ve aksesuarlarla yaz mevsiminin olmazsa olmazları arasında. Bel çantası oda olduğu zamanlardan beri popülerliğini koruyor, Celine ve Salvatore Ferragamo gibi markaların koleksiyonlarında özel olarak yer buluyorlar.  Fendi, “Belt Bag” tasarımlarıyla bu parçayı bir estetik sanat eserine dönüştürdü!

Bel çantaları onlara eşlik eden yeni bir aksesuar dünyası yarattı. Su matarası kılıfı kolyelerden, telefon kılıflarına, AirPod caselerinden telefon askılarına, gözlük iplerinden ruj kılıflı eldivenlere kadar… Artık üzerinizde taşımanız gereken aksesuarlarınız, yepyeni deneyimler vadeden yöntemler var.

Aydınlık Günlerin Şıklığı, Güneş Gözlükleri

Her yaz olduğu gibi bu yazın da vazgeçilmez aksesuarları kuşkusuz güneş gözlükleri. Onsuz dışarı çıkınca kendimizi eksik hissettiğimiz güneş gözlükleri. Her sene birbirinden çarpıcı modellerin görücüye çıkması ile gözlük seçimi yapmak çok zor bir işe dönüşüyor.

Güneş gözlükleri son yıllarda pek çok kez boyut ve şekil değiştirdi. Kimi zaman yuvarlak kimi zaman kare. Belki Bvlgari zarifliği, belki  de Celine cesareti… Fakat bu yaz şekilden daha önemli bir unsur var; renkler. tasarımcılarının farklı farklı renkler kullanarak ortaya çıkardığı yeni modeller, dünyayı farklı renklerde göstererek kullanıcılar için güneşi engellemekten daha büyük bir görev üstleniyor.

Şıklığınızı Bir Eşarpla Tamamlayın

Ufak bir dokunuş ya da tek bir aksesuarla bulunduğuz yerden Afrika’da Safari aracının içindeymiş gibi, ya da 1969 yazında Woodstock’ta bir grubun sahne almasını bekliyormuş gibi hissetmenin bu yaza damga vuran bir yöntemi var; ipek eşarplar. Kadın modanın öncülerinden Furla, ince eşarpları mutlulukla bağdaştırıyor. Hafif bir yaz melteminde boynu saran bir ipek eşarpı düşününce, insan kesinlikle hak veriyor!

Yaz aksesuarlarınız ATÜ Butikler’de sizi bekliyor. Keşfetmek isterseniz, bir dahaki seyahatinizde buluşmak üzere.

Sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?

Share on facebook
Facebook'da Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş
Share on linkedin
Linkedin'de Paylaş
Share on pinterest
Pinterest'de Paylaş